Entry list so far ..
F100 Spirit of the Nineties Ltd
20/10/2018
F100 British Championship - Round 6 - Buckmore Park
Pre 2000 Heavy
0H N
Lee Gadsby
St.Neots, Cambs
Tecno
Vortex /PCR / Rotax
22H
Nigel Beswick
Milton Keynes
CRG
Rotax / Parilla
27H
Paul Warrener
Bagshot
TonyKart
Rotax
30H
Stuart Guess
Epsom
Tony Kart
Parrila / Vortex / Rotax
44H
Dayle Matthews
Essex
Wright Suzuka
Ital / Rotax
46H
Wout De Decker
Vollezele
Fullerton
Rotax VME
55H
Jean-Philippe Leroux
Belgrade
Extreme / Biesse
Rotax / Vortex / Titan
70H N
Ashleigh Curtis
Charlwood
KALI /TONY
SIRIO / MV1
71H
Bill Powell
London
Wright
Parilla / SÃrio
Senior Honda
35
Drew Blackmore
Sidcup
BIZ
Honda
37
Lee Mitchell
Dartford
7kart
Honda
4
Anthony Whitehead
Wilmington
BIZ
Honda
41
Anthony Wetheridge
Sidcup
BIZ
Honda
5
Barry Lambert
Bexleyheath
BIZ
Honda
7
Nigel Cordrey
Chatham
BIZ
Honda
73
Ian Wells
Ash Vale
Wright
Honda
Senior Honda Heavy
9H
Mark Staines
Surrey
Mari
Honda
FQ 250
0
Tommi Caldwell
Framfield
GMS
FQ250
13
Nick Williams
Brighton
Gillard
FQ250
2
Archie Sherwood
Halland
GMS
FQ250
33
Georgie Anker
Romford
Alonso
FQ250
4
Dave Anker
Romford
Alonso
FQ250
5
Darren Reeve
Grays
Haase
FQ250
6
James Reeve
Grays
Alonso
FQ250
8
Andy Parish
Broad Oak
GMS
FQ250
88
Michael Ashby
Cranbroook
GMS
FQ250
9
Stephen Pallett
Billericay
Swiss Hutless
FQ250
90
Aran Caldwell
Mayfield
GMS
FQ250
100-UK
100
Terry Bourne
Lancing
Spirit
TKM BT82
11
Stephen Hollis
Lichfield
Tal-Ko
TKM BT82
13
Marcus Gray
Bristol
ARC
TKM BT82
14
Glenn Reyland
Cheshunt
Venom
TKM BT82
16
Bradley Dyson
Littlehampton
Wright
TKM BT82
19
Matthew Scott
Worthing
Gillard
TKM BT82
2
Lee Hackett
London
Venom
TKM BT82
25
Matthew Cecil
Penkridge
Wright
TKM BT82
27
Shaun Taylor
Bognor Regis
ARC
TKM BT82
29
Sean Deavin
Clacton-On-Sea
Deavinson
TKM BT82
34
Matt Macey
Hailsham
Gillard
TKM BT82
45
Edward Scoffin
Worcester
Gillard
TKM BT82
50
David Rowe
Hemel Hempstead
Venom
TKM BT82
53
Mark Rowe
Hemel Hempstead
Venom
TKM BT82
62
Simon Nicholson
Hove
Wright
TKM BT82
77
Steven Simester
Old Windsor
Project 1
TKM BT82
9
Matthew Lawrence
Slough
zoom Zoom
TKM BT82
95 N
Pete Townsend
Worthing
Gillard
TKM BT82
98
Dexter Bergmann
Bognor Regis
Gillard
TKM BT82
Pre 2000
101
Joe Scorey
Norwich
Tonykart
Rotax / CRG / IAME
116
Colin Brown
Balham
Top Kart
Parilla
152
Jacques Jensen
Stratford Upon Avon
Tonykart
Sirio TT56 / CRG S20
2
Oliver Smith
Wraysbury
CRG
Parilla
22
Donall Regan
Belfast
Zip Bullet
Parilla / Comer
23
Emilien Buffet
Foix Notre Dame
Kosmic / Fullerton
Rotax / Titan / PCR
24
Andy Black
Beaconsfield
Wright Suzuka
Rotax DSD-R
27
Ben Yeomans
Bexleyheath
TonyKart / CRG
Vortex / Parilla
3
Glenn Guest
Ricard Racing
CRG Daytona Heron
Comer / IAME
31
Harry Drysdale
Brighton
Tony Kart
IAME / CRG
32
Peter Clarke
Reading
Haase Blizzard
Rotax / PCR / Titan
33
Chloe Scott
Ellon
Wright
Rotax
36
Jack Barber
Plaistow
Swiss Hutless
Rotax / Rotax / Ital
37
Gareth Hunt
Nr Coventry
Tony Extreme
Ital Sistem MV31
49
Adam Wardiell
Rothwell
Tonykart
vortex
51
James Holman
Gravesend
Tonykart
Ital Sistem ML31
52
Francis Stewart
Antrim
CRG
Ital
55
Scott Lattimer
Droitwich
Swiss Hutless
Ital Sistem
57
Sam Hart
Gillingham
Birel R932
Comer / Crg / Rotax
74
Rob Jones
Wheathampstead
Haase
IAME / CRG
8
Gary Watling
York
Tonykart
Ital Sistem ML31
83
Patrick Pearce
St. Albans
TopKart
Rotax
87
Paul Cooper
Southend-On-Sea
Tecno
Ital sistem
927 N
Dave De Swert
Broechem
CRG Daytona Heron
CRG
93
Drew Stewart
Antrim
Topkart
Parilla
96 N
Vincent Mellows
Crawley
Haase
IAME
Pre 95
0T
Alister Topliss
Felixstowe
Gillard / Tonykart
Sirio / Parrila
1
Chris Derrick
Eastleigh
TonyKart Crono
Ital / Sirio / Ital
15 N
Alessio Whittaker-Campigotto
Wallington
Tecno G10
Rotax / TKM
30
Alex Myall
Charlwood
Fullerton Mixer
Sirio / Ital Sistem
33
Andrew Godfrey
Rainham
Haase Skorpion
Rotax / Parilla / sirio
45
Thomas Lamb
South Woodham Ferrers
Wright
TT85 / MRC
48
Tyler Poole
Cam
Fullerton
Parilla / Rotax
54
Sam Logan
Maidstone
TonyKart Grand Prix
Parilla / Sirio
55
Nick Holland
Loughborough
TonyKart
IAME
57
Ian Elliott
East Grinstead
Jeta
Rotax / PCR
61
Chris Armstrong
Morpeth
DAP
Ital / PCR
7
Alan Lamb
Great Notley
Tonykart Esprit
Merlin
70
Ashleigh Curtis
Charlwood
KALI /TONY
SIRIO / MV1
73
Peter Bracken
Moira
Topkart
Parilla
79
Sean Tomsett
Brighton
CRG
Ital / Ital / Tkm
90
James Fox
Gainsborough
CRG
Rotax VMC
Pre 95 Heavy
1H
Brian Parias
Milton Keynes
PCR
PCR
55H
John Priestley
Swansea
Tecno
Ital
72H N
Andy Powell
Lymington
solo
Rotax / TKM
Pre 89
0S
Chloe Scott
Ellon
Gillard
Rotax / PCR
34
Stuart Watts
Southminester Essex
Gillard
Rotax dsa
F100 JICA
33
Owen Potter
Henfield
Benton
Vortex
46
Kian Ray
Northwich
Verde
Vortex / BT95
64
Alfie Sallis
Lowestoft
Kosmic
Vortex
97
Matthew Cowell
Stoke On Trent
BRM
Vortex
FX 100
0
James Rees
Cheddar
Octane
Parilla Lynx
17
Steve Stapley
Snodland
Haase
Parilla Lynx
21
Thomas Massarella
Cambridge
Wright
Parilla Lynx
26 N
Adam Taylor
Rowley Regis
Tibi Kart
Parilla Lynx
31
Lewis Berry
East Sussex
Tony Kart
Parilla Lynx
47
Kevin Ford
Worcester
Tony Kart
Parilla Lynx
55
Luke Lattimer
Droitwich Spa
Birel
Parilla Lynx
71
Lee Smith
Ashford
Gillard
Parilla Lynx
72 N
Allen Woodrow
Freshwater
Gillard
Parilla Lynx
77
Lee Crampton
Chatham
Haase
Parilla Lynx
FX 100 Heavy
0H
Jake Calvert
Barrow In Furness
TonyKart
Parilla Maxi
18H
Toby Sinclair
Pirgos
Birel R932
Parilla Lynx
22H N
Mitchell Taylor
Quarry Bank
CRG
Parilla Maxi
69H
Duncan Mcleod
Droitwich
Intrepid
Parilla Maxi
FX 100 Ultra
98U
Mitchell Mcleod
Droitwich
Octane
Parilla Leopard